• Інформація про коледж

ВСП "Путивльський фаховий коледж Сумського НАУ"

- державний заклад фахової передвищої освіти, що здійснює підготовку здобувачів освіти у сфері фахової передвищої освіти (за ОПС «Фаховий молодший бакалавр»), вищої освіти (за ОКР «Молодший спеціаліст»), професійно-технічної освіти та профільної середньої освіти.

Мовою освітнього процесу є державна мова: УКРАЇНСЬКА.


ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Положення про коледж Колективний договір Накази про заснування
Нормативна база Ліцензії та акредитація Матеріальна база
Доступність до публічної інформації Освітні програми Фінансова діяльність
Вакансії Система забезпечення якості освіти Академічна доброчесність

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Історія закладу освіти починається з 1894 року, коли в Путивлі місцевими купцем-меценатом М.С. Маклаковим на власні кошти було відкрито ремісниче училище для дітей міщан. Хлопців тут навчали майстерності столярів-краснодеревщиків, а дівчат мистецтву білошвачок.

Після революції ремісниче училище продовжувало свою роботу, але готувало помічників машиністів паровозів для південно-східної залізниці.

У 1931 році з Маріуполя до Путивля було переведено хіміко-технологічний технікум по підготовці техніків та лаборантів для консервних та цукрових заводів.

З 1933 року, коли коледж було перейменовано на плодоовочевий технікум, тут готували техніків-технологів, товарознавців та бухгалтерів для плодоовочевої торгівлі і переробної галузі.

Напружена та плідна праця педагогічного колективу коледжу призупинилась лише в лихоліття Великої Вітчизняної Війни з липня 1941 року до осені 1944 року. Потім було відновлено будівлю коледжу, чотирьох його гуртожитків і поновилося навчання.

З роками навчальний заклад став центром культурного життя міста і продовжував готувати спеціалістів для системи Головплодовочторгу, а в 1956 році, після реорганізації системи, його підпорядковано Міністерству торгівлі в Україні, а з 1990 року – Путивльський сільськогосподарський технікум і відкрито нові спеціальності: ветеринарна медицина та зоотехнія, а в 2001 році - правознавство.

Наказом Міністерства аграрної політики України №180 від 19 червня 2003 року Путивльський технікум став підрозділом Сумського національного аграрного університету і сьогодні має повну назву – Відокремлений структурний підрозділ «Путивльський фаховий коледж Сумського національного аграрного університету».

За роки існування навчальний заклад підготував понад 20 тис. фахівців різного профілю, що працюють не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

ВСП «Путивльський фаховий коледж Сумського НАУ» займає достойне місце в системі підготовки фахівців для агропромислового комплексу України, і зокрема, її північного регіону.